Za nami pierszy tydzień wakacji

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy przyszedł czas na dyplomy, gratulacje i „uściski dłoni” – no i oczywiście czas na nasze upragnione wakacjeeeee 🙂

Lipiec zaczeliśmy bardzo aktywnie, już w pierwszym tygodniu odwiedziliśmy Afrykę, poznaliśmy jej mieszkańców, zwyczaje i kulturę. Odwiedziła nas pani Gosia, która uczyła dzieci na Czarnym kontynencie. Nauczyła nas paru słów w obcym dla nas języku – Bardzo dziękujemy 🙂 Oczywiście znalazł się również czas na przyjemności, zabawy na świeżym powietrzu oraz wyjście do naszych skrzydlatych przyjaciół.

Nawet nie wiemy kiedy minął drugi tydzień wakacji w Naszej Przystani. Jak zwykle bywa to u nas, każdy dzień był bardzo aktywny. Nauczyliśmy się robić piękne zwierzęta z taśmy i zwykłej gazety, poznaliśmy tajniki przyrody w Dolinie Samborowskiej oraz „odwiedziliśmy” Australię i obie Ameryki. Oczywiście poza edukacyjną stroną naszych wakacji był też czas na wyskakanie nadmiaru energii w Jump City oraz sprawdzenia się podczas 30 kilometrowej wyprawy rowerowej na Klif.

Za nami kolejny tydzień wakacji, a my nie zwalniemy tempa 🙂 Niestety pogoda czasami popsuła nam plany, ale my się nie martwimy, ponieważ miejsce do zabawy nie ma znaczenia. W tym tygoniu odwiedził nas Pan Janusz – marynarz z krwi i kości – opowiedział nam o statkach, dalekich wodach oraz piratach. Znalazł się również czas na pyszne grillowanie, pierwsze morskie kąpiele oraz odtwarzanie scen z życia wziętych na deskach prawdziwego teatru.

Właśnie to lubię w zdjęciach pozwalają uchwycić i przeżyć raz jeszcze szczęśliwe chwile 🙂

Połowa wakacji za nami, ten czas był dla nas bardzo aktywny i pełen wrażeń. W naszej świetlicy powstało biuro detektywistyczne, a my jako młodzi detektywi rozwiązaliśmy bardzo tajemniczą zagadkę. Odwiedziliśy również bractwo rycerskie KERIN, które przeniosło nas do średniowiecza, gdzie pod okiem prawdziwego rycerza poznawaliśmy życie ówczesnych ludzi. Jak zawsze był czas na tańce, wspinaczkę oraz wodną potyczkę (nikt nie został suchy), oczywiście jeśli była zabawa to był też czas na naukę, podczas, której poznaliśmy tajniki archeologii.

Koniec wakacji

Nawet gdy wakacje dobiegają końca znalazł się czas na edukację i zabawę. Zaprzyjaźniona Pani Sylwia, pracująca w dziale edukacji w Muzeum II WŚ oprowadziła nas po Westerplatte i zapoznała z pracą archeologów. Jako jedni z nielicznych mogliśmy wejść na teren wykopalisk i zapoznać się z dokumentacją archeologiczną. Odwiedziliśmy również las i poznaliśmy życie naszych rodzimych ptaków, dowiedzieliśmy się, że sójka jest strażnikiem lasu i ostrzega inne zwierzęta przed niebezpieczeństwem.