Drugi dzień wakacji rozpoczeliśmy wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Zajęcia w sali edukacyjnej „Ognik” były dla nas wartościową nauką, ale również wspaniałą zabawą.

Środa – Dzięki pobliskiej bibliotece poznaliśmy świat robaczków 🙂 . Mogliśmy wypożyczyć książki oraz spędzić czas w kąciku zabaw. To było bardzo wartościowe spotkanie zakończone pracą plastyczną.

Czwartek – „Chłodzenie na basenie”. Niektórzy z nas pływają jak rybki a inni pokonali swój lęk przed wodą 🙂 znalazł się również czas na długo oczekiwane slimy

Piątek – minął nam szybko z wieloma atrakcjami, które wymagały skupienia, kreatywności oraz umiejętności pracy w zespole

Kieł – wnuczek smoka wawelskiego

Gąsienica kosmiczna- jej statek rozbił się przy naszej Ziemi i tak znalazła się u nas

Szyszek ( gatunek SMOG)- ślązak mieszkający w Sosnowcu

Za nami drugi tydzień wakacji pełnych emocji

W poniedziałek najstarsze dziewczynki ( Maja, Milena i Daria) przygotowały wspaniałą grę miejską, podczas której musieliśmy wykazać się różnymi umiejętnościami.

Wtorek – dostaliśmy zaproszenie do radia studenckiego MORS na Uniwersytecie Gdańskim, mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda nagranie audycji oraz jak powinien być udzielany wywiad. Po nagraniu udaliśmy się na Wydział Biologii podziwiać bursztyn oraz szkielety zwierząt.

Środa – kręgle są jedną z gier, którą bardzo lubimy.

Czwartek – cotygodniowe szaleństwa na basenie oraz kreatywne wykorzystanie starych drewnianych klocków.

Piątek – spełnialiśmy się artystycznie na zajęciach edukacyjnych w Teatrze Wybrzeże, mogliśmy również poznać pracę aktora od „podszewki” oraz kto mu pomaga w przygotowaniu się do roli.

Trzeci tydzień szybko dobiegł do końca i jak dwa poprzednie był pełen wrażeń i niespodzianek. Odwiedziliśmy Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku gdzie graliśmy w gry zespołowe. Wyjechaliśmy do Marszewa na zajęcia w ogrodzie botanicznym połączone z ogniskiem. Jak co tydzień odwiedziliśmy basen a w międzyczasie udaliśmy się na zajęcie z majsterkowania do Castoramy podczas których zbiliśmy budki lęgowe. Pod koniec tygodnia, dzięki uprzejmości Fundacji Sprawni Inaczej mogliśmy wyżyć się artystycznie podczas lepienia z gliny.

Ostatni tydzień wakacji w Świetlicy minął nam bardzo szybko, podczas tego tygodnia spełnialiśmy się kreatywnie oraz sportowo – robiliśmy zwierzątka ze starych gazet, odpoczywaliśmy na plaży oraz wybraliśmy się na wycieczkę rowerową na klif w Gdyni 🙂