Od 2019 roku współpracujemy z Fundacją Sarigato, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w takich projektach jak: lofi robot czy robotyka z klocków lego. W czasie pandemii zmieniono formę zajęć ze stacjonarnych na on-line. Nasz Świetlica przystąpiła wówczas do projektu fundacji – Hakersi, dzięki któremu uczestniczymy w zajęciach z nauki kodowania blokowego w Minecrafcie, konwersacji w języku angielskim oraz korzystamy z korepetycji. Grupa Sarigato zadbała również o naszą edukację w kwestii bezpieczeństwa w sieci oraz zasponsorowała nam wspólne spędzenie czasu wolnego w kinie.

Dzięki Fundacji kolejna grupa może rozwijać swoje umiejętności związane z językiem angielskim oraz „ogarniamy” swoje ekrany dzięki pani Sylwii, która jest specem od bezpieczeństwa w sieci.

Kolejne wspaniałe spotkanie. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu: Nordea dla HAKERSI – wsparcie rozwoju technologicznego dzieci wykluczonych cyfrowo w Polsce. Sponsorem strategicznym projektu jest Nordea Polska. Event rozpoczęliśmy pogadanką o pieniądzach i bankowości. Paweł i Kasia z Nordea Polska, mówiąc o nieprostych tematach, używali jednak prostego języka, dlatego każdy słuchał z ogromną ciekawością. Następnie przyszedł czas na warsztaty z tworzenia bezpiecznych haseł. Pracownicy banku zaangażowali się w te zajęcia z entuzjazmem, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wzięliśmy udział we wspaniałym spotkaniu dwóch Piotrków z Nordea oraz Paweł z Sarigato którzy odbyli rajd po Bałkanach. Trasa to Albania – Macedonia – Grecja. Była to długa wyprawa i samo podjęcie próby to nie lada wyczyn, ale oprócz wyzwania sportowego chłopaki postanowili wesprzeć swoimi działaniami fundację Sarigato, która prowadzi projekt Hakersi. Od początku przygody do samego końcaz bierali pieniądze na rzecz dzieci wykluczonych technologicznie. Na naszym spotkaniu mogliśmy poznać wszystkie szczegóły wyprawy oraz zadawać ciekawe pytania na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi od naszych super bohaterów. Oprócz spotkani, pracownicy Nordea Polska oraz Sarigato zabrali nas do prawdziwej dżungli w Oliva Star gdzie stworzyliśmy mapy naszych marzeń.