Pierwszy tydzień ferii za nami, w poniedziałek odwiedziła nas firma Serwisman z Kościerzyny aby przeprowadzić z nami warsztaty z Nowych Technologii. Zobaczyliśmy jak działa drukarka 3D, okulary VR oraz zbudowaliśmy zdalnie sterowane pojazdy, no i zagraliśmy na bananach 🙂

W kolejnych dniach wybraliśmy się do Teatru Miniatura na wspaniały spektakl pt. „Tonja z Glimmerdalen” , na basen i do escape roomu, z którego udało się nam wydostać. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez gdański zespół wokalno-instrumentalny – Cappella Gedanensis podczas których mogliśmy się rozśpiewać. Pomimo napiętego programu znaleźliśmy czas aby nauczyć się szyć, dzięki nowej umiejętności stworzyliśmy wyjątkowe maskotki.

Drugi tydzień ferii był równie aktywny co pierwszy 🙂 Udaliśmy się do kina, na kręgielnię oraz oczywiście na pływalnię na której zawsze się świetnie bawimy. W FAB LABIE mieliśmy okazję rozwijać nasze umiejętności krawieckie, dzięki którym powstały piękne futerały na telefony. Dzięki Fundacji Sarigato zadbaliśmy o naszą higienę cyfrową – dowiedzieliśmy się jak mądrze korzystać z Internetu oraz telefonów komórkowych. Ostatni dzień ferii czyli Tłusty Czwartek spędziliśmy w piżamach na zabawach konstrukcyjnych klockami Lego.